Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Veeam zapewnia ciągły dostęp do danych

Usługi w chmurze stopniowo zastępują pobliskie rozwiązania w wielu sektorach. Zapewniają wygodniejszy dostęp, nie zależą od Twojej lokalizacji i są łatwiejsze w utrzymaniu – ale każda chmura ma swoje ograniczenia, o których powinieneś pomyśleć przy wyborze dostawcy.

Nie musisz robić wszystkiego sam, chmura ułatwia Ci pracę.

Wielu właścicieli małych firm martwi się utratą kontroli nad danymi klientów w chmurze. Dane są przechowywane na serwerze firmy i mogą zostać utracone w przypadku ataku lub błędu, bez względu na to, jak niezawodna jest usługa. Ważne jest, aby poważnie potraktować ryzyko wystąpienia luk w zabezpieczeniach IT w przypadku danych lub usług o znaczeniu krytycznym.

Opracowywane są jednak rozwiązania zapewniające stały dostęp do danych. Na przykład Veeam może kopiować dane w locie lub w sposób przyrostowy, dzięki czemu będziesz mieć kopię swoich danych w istniejących usługach w chmurze. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiednie oprogramowanie i uzyskasz prawidłową implementację.

Udostępnianie danych stało się łatwiejsze

Większość (jeśli nie wszyscy) dostawców usług w chmurze oferuje udostępnianie danych między użytkownikami, jednocześnie udzielając uprawnień dostępu. W praktyce jednak nie zaspokaja to niestandardowych potrzeb niektórych użytkowników. Problemem może być na przykład eksportowanie danych do magazynów lokalnych. Tu znów w sukurs przychodzą kopie zapasowe. Można je odtworzyć w dowolnej lokalizacji, korzystając z utworzonych punktów przywracania, a tym samym w każdym momencie odbudować strukturę danych.

Nie ma ochrony przed utratą danych

Nawet całkowicie bezpieczne usługi, takie jak Office 365, nie są w stanie zapobiec wszystkim atakom. Hakerzy rzadko penetrują zewnętrzne źródła i kradną dane. Zazwyczaj chętnie próbują Cię oszukać, wysyłając Ci wiadomość e-mail phishingową, co zdarza się regularnie.

Jeśli nie możesz otworzyć lub odszyfrować swoich danych, odzyskanie tego, czego potrzebujesz, może być niemożliwe. Veeam to oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, które pozwala chronić wszystkie dane przed uszkodzeniem. W przypadku katastrofy będzie Ci towarzyszyć, ponieważ będzie mógł odzyskać dane z dowolnego dysku lokalnego lub w chmurze.

W czym to rozwiązanie jest lepsze od kopii zapasowej?

Większość mechanizmów backupu nie jest idealna i mogą działać tylko na pełnych backupach, co zajmuje dużo więcej czasu. Najlepiej zamiast tego używać przyrostowych kopii zapasowych. Inne nie są tak elastyczne i nie pozwalają nam odtworzyć struktury danych w chmurze. Jednym z największych błędów jest jednak wybór kopii zapasowej, której przywracanie nie jest wydajne.

Veeam jest platformą skuteczną, ponieważ nie tylko przygotowuje backupy, ale też je testuje – dopiero na tym etapie można mówić o prawidłowym zabezpieczeniu danych firmowych. Oprócz możliwości tworzenia kopii zapasowej danych za pomocą jednego kliknięcia, możesz również oglądać status w czasie rzeczywistym. W każdym wariancie oprogramowania dostępne są mechanizmy raportowania, które pozwalają zweryfikować, czy Twoje dane są bezpieczne. Dlatego tak ważna jest automatyzacja. Zaoszczędzi Ci czas, który możesz poświęcić na inne zadania. Nie będziesz musiał ręcznie monitorować pracy, co byłoby bardzo trudne, biorąc pod uwagę ilość informacji, którymi trzeba się zająć.