Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Ubiquiti Unifi: rewolucyjne rozwiązania dla sieci Wi-Fi

Urządzenia Ubiquiti Unifi

Sieć Wi-Fi wygląda na genialne rozwiązanie, ale w praktyce ma wiele ograniczeń i pod względem łatwości instalacji bije na głowę jedynie sieci przewodowe. Tylko wysokiej klasy urządzenia, specjalnie przeprojektowane i wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, pozwalają wyeliminować bardzo dokuczliwe problemy. Tu właśnie z pomocą przychodzi Ubiquiti Unifi.

Pierwsza sieć bezprzewodowa z nieograniczoną skalowalnością

Każdy, kto kiedykolwiek próbował stworzyć większą sieć Wi-Fi nie tylko w biurze, ale i w większym domu, na pewno wie, że tutaj dość szybko napotka opór: sieci zbudowanej w oparciu o klasyczne urządzenia nie da się rozbudowywać w nieskończoność. Problemem jest z jednej strony technologia, bo urządzenia fizycznie nie są w stanie obsłużyć określonej liczby połączeń, a z drugiej strony oprogramowanie, które przy zbyt skomplikowanej sieci po prostu się gubi i nie jest w stanie obsłużyć wszystkich żądań. Mesh to bezpieczne rozwiązanie, ale są to dość drogie narzędzia, które nie wszędzie się sprawdzają.

Z Ubiquiti Unifi możesz zbudować sieć, która może skalować się niemal bez końca. Sprzęt i oprogramowanie są zaprojektowane do obsługi dużej ilości danych i automatycznie ustawiają w kolejce określone zadania w zależności od ich priorytetu. Wszechstronne panele sterowania pozwalają na dalszą kontrolę działania każdego pojedynczego połączenia i punktu, dzięki czemu jest to w pełni konfigurowalne rozwiązanie.

Większy zasięg niż kiedykolwiek wcześniej

Choć udało się znacznie zwiększyć zasięg sieci Wi-Fi, nie udało się uniknąć utraty mocy komunikacyjnej na większych odległościach. Urządzenia Ubiquiti Unifi pozwalają obecnie na komunikację bez zauważalnego spowolnienia nawet na odległość 200 metrów. Oczywiście należy wziąć pod uwagę przeszkody lub siłę innych fal w otoczeniu, ale i tak jest to znacznie więcej niż w przypadku poprzednich rozwiązań. W każdym razie efekt jest na tyle dobry, że choć Ubiquiti Unifi zostało zaprojektowane przede wszystkim jako szybkie i konfigurowalne rozwiązanie dla firm, to obecnie korzystają z niego również osoby prywatne, które chcą w prosty sposób skonfigurować sieć w dużym domu.

Większa kontrola nad działaniem sieci

Jednym z najważniejszych kroków, jakie Ubiquiti podjęło przy tworzeniu serii Unifi, było nie tyle wprowadzenie zmian technicznych, co oddanie użytkownikowi kontroli nad działaniem sieci. Było to zawsze odsuwane przez producentów, ponieważ zakładali oni, że jeśli użytkownicy będą mieli pełną swobodę konfiguracji, to prawdopodobnie będzie więcej przypadków, w których sieć nie będzie działać tak, jak powinna. Koncepcja Unifi jest prosta: domyślna konfiguracja jest wystarczająca dla większości użytkowników, ale konsola zaawansowanych ustawień pozwala ją dowolnie modyfikować. Z jednej strony wpływa to na możliwość dostosowania sieci do niestandardowych zastosowań, z drugiej zaś pozwala na samodzielne usuwanie błędów, które mogą pojawić się w trakcie pracy oraz stosowanie tymczasowych rozwiązań, przydatnych również w przypadku przejściowych problemów z urządzeniami końcowymi.