Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Nieprzerwalna energia dla Twoich urządzeń tylko od APC

laptop i telefon

Coraz trudniej jest znaleźć niezawodne źródła energii. Na szczęście istnieją opcje odnawialne, które mogą być odpowiedzią na dzisiejsze trudne problemy energetyczne. Przepływ informacji jest ważny, nawet tam, gdzie na co dzień nie przywiązuje się do niego większej wagi. Przerwa w dostawie prądu może uniemożliwić pracę, utrudnić kontakt z członkami rodziny, a nawet zagrozić bezpieczeństwu finansowemu. Dlatego zasilacze bezprzerwowe są dziś koniecznością, nie tylko w przedsiębiorstwach.

UPS: rozwiązanie korzystne dla obu stron

Większość rozwiązań UPS jest droga i zwykle nie jest używana przez mniejsze firmy lub właścicieli domów. Zmieniło się to jednak ostatnio, gdy klienci zaczęli zdawać sobie sprawę z korzyści płynących z wejścia na pokład. Brak bezpieczeństwa i niezawodności spowodował, że wiele osób w przeszłości unikało korzystania z rozwiązań UPS. Oczywiście, aby kupić najlepsze z nich, trzeba głęboko sięgnąć do kieszeni, ale modele APC są najlepszym dowodem na to, że wydawanie pieniędzy się opłaca.

W firmie zasilacz UPS nie tylko zapewnia działanie ważnych systemów bezpieczeństwa, ale także daje możliwość wyłączenia lub przynajmniej wykonania kopii zapasowej pracy.

W małych firmach zasilacz UPS zapewnia ciągłość działania, na przykład w czasie przetwarzania zamówień.

W domu zasilacz UPS chroni dane na komputerze używanym przez członków rodziny, może podtrzymywać działanie sieci i zapewniać komfort w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Dlaczego APC?

Jak wybrać odpowiednie APC? Obserwując tych, którzy na co dzień często z niego korzystają? Podążając śladami tych, dla których ta decyzja będzie decydować o „być albo nie być” całego przedsiębiorstwa. A jak wybrać zasilacze awaryjne? Patrząc na to, jakie urządzenia są instalowane do obsługi infrastruktury krytycznej, a jakie zasilają najważniejsze firmy w poszczególnych sektorach. Dlatego w tytule sugerujemy nawet konkretnego producenta: American Power Conversion Corporation.

Oferta tej firmy obejmuje zarówno małe UPS-y do użytku domowego (modele, które potrafią zapisać stan pracy i bezpiecznie wyłączyć sprzęt), jak i zaawansowane zestawy zasilające dla dużych firm. Jest to dostawca chętnie wybierany przez firmy z sektora bezpieczeństwa, jednostki administracyjne czy korporacje. Biorąc pod uwagę, że ceny urządzeń APC są tylko nieznacznie wyższe niż innych marek, ale oceny znacznie lepsze, wniosek dla wielu jest oczywisty: za bezpieczeństwo nie płaci się tu dużo.

Zasilacz bezprzerwowy: Skąd możesz mieć pewność?

Jeśli polegasz tylko na najtańszych i najprostszych modelach UPS-ów, niezależnie od producenta, to tak naprawdę nie można mówić o zasilaniu bezprzerwowym. Jest to raczej dodatkowy poziom bezpieczeństwa, gdyż UPS-y umożliwiają przerwanie pracy, ale nie jej kontynuowanie. Z drugiej strony duże zasilacze (w przypadku APC przede wszystkim seria Smart-UPS) o mocy ponad 10 000 W pozwalają na zachowanie pewnej ciągłości oraz planowe i bezpieczne wyłączenie procesu produkcyjnego nawet w dość dużej firmie.

Nie są to jeszcze potężne generatory do zasilania awaryjnego, ale też nie takie jest ich przeznaczenie. Czas pracy zasilaczy UPS pozwala nam jednak na podjęcie działań awaryjnych i uruchomienie zasilania awaryjnego lub przynajmniej zatrzymanie pracy w taki sposób, aby związane z tym straty były jak najmniejsze.