Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Microsoft Surface kompaktowe rozwiązanie dla każdego

microsoft surface

Elektronika użytkowa rozwija się jednocześnie w dwóch kierunkach. Pierwszym z nich jest specjalizacja, a drugim stworzenie urządzenia o maksymalnej uniwersalności. Surface jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tej drugiej kategorii.

A jaki jest lepszy sposób na osiągnięcie tego Surface?

W sklepach Surface często ląduje w kategorii tabletów, ale nie dlatego, że tam jest jego miejsce, ale dlatego, że nigdzie indziej nie pasuje. Jest to klasa sama w sobie z kilku powodów:

  • wysoka moc obliczeniowa pozostawia w tyle większość tabletów, nawet tych z wyższej półki cenowej;
  • przekątna ekranu jest większa niż w standardowych tabletach i pod tym względem Microsoft Surface jest znacznie bliższy starszym, popularnym netbookom;
  • pełna gama Surface składa się również z wielu laptopów i innych urządzeń mobilnych, które, choć nie tak popularne jak tablety, są również godne uwagi ze względu na ich wszechstronność.

Kto doceni Surface?

Surface jest wyjątkowy z wielu powodów. Ważny będzie jego kompaktowy rozmiar, gdyż nawet maksymalnie rozbudowany sprzęt (z kartą GeForce 1660 Ti i procesorem i5 10. generacji) będzie mniejszy niż większość podobnych urządzeń na rynku. Ale to nie wszystko, bo mają one swoje własne, unikalne cechy.

  • Niewielkie rozmiary i długi czas pracy na baterii bez konieczności ładowania sprawiają, że Surface to idealna linia produktów dla osób, które swoją pracę (bo to głównie sprzęt zarabia na siebie) wykonują w podróży.
  • Mądrze dobrane podzespoły sprawiają, że Surface będzie świetnym urządzeniem na lata. Kupno go dziś może wydawać się nieco zbyt kosztowne, ale za kilka lat nie będziesz musiał wymieniać go na nowszy model.
  • Nowe procesory i potężne karty graficzne dają mu wszechstronność, której nie dorówna żaden inny sprzęt. Surface nadaje się nie tylko do typowej pracy biurowej, ale także do kodowania, edycji grafiki i wielopoziomowych obliczeń statystycznych. 
  • Microsoft Surface to naprawdę estetycznie dopracowana linia sprzętu. Może nie jest to tak ważne jak kwestie techniczne, ale gdy liczy się profesjonalny wizerunek, to takie rzeczy też są ważne.

Warto zaznaczyć, że Surface nie jest produktem zamkniętym. Microsoft przygotował szeroką gamę akcesoriów, które pozwalają korzystać z Surface na swój własny sposób. Są tu rysiki, klawiatury, podstawki, myszki bezprzewodowe, a nawet stacje dokujące, które znacie z laptopów biurowych, ale które w tym przypadku służą do rozszerzenia potencjału roboczego tabletu.

Czy warto zapłacić za Surface?

Surface ma jedną zasadniczą wadę: cenę. Nawet jeśli kupicie go w dobrym, tanim sklepie, to najszybciej znajdziecie ten sprzęt zamawiając go w wyższej cenie. Będzie ona przewyższała większość marek premium. Dlaczego warto rozważyć ten zakup? Jest jeden ważny powód: Surface działa na systemie, który prawdopodobnie już znasz, z którego możesz wyciągnąć jak najwięcej, a który przy okazji jest specjalnie zaprojektowany do współpracy z określonymi komponentami sprzętowymi. W przypadku klasycznych tabletów, wydajność i kompatybilność mogą być bardzo różne, podczas gdy Surface nie tylko to robi – nie, jest pod tym względem niemal doskonały.