Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne, licz na ekspertów. Veritas Software pomaga firmom zapewnić bezpieczeństwo ich danych.

kopia danych dysk twardy

Aby upewnić się, że nigdy nie grozi Ci utrata danych, ważne jest, aby regularnie tworzyć ich kopie zapasowe. Kopia zapasowa to tak naprawdę dwa składniki: skopiowane dane oraz oprogramowanie, które pozwala efektywnie nimi zarządzać. Kopiowanie nie jest podziałem, który dzieli ludzi na tych, którzy kopiują, i tych, którzy je wykonują. Jest wielu ludzi, którzy myślą, że mają tylko kopie, ale sukces obala te przekonania.

3 cechy idealnego oprogramowania do kopii zapasowych

Wiele programów do tworzenia kopii zapasowych nie jest w stanie bezpiecznie wykonać kopii zapasowej informacji. Veritas, firma oferująca oprogramowanie do zarządzania danymi, wymienia trzy funkcje, które powinna mieć każda dobra kopia zapasowa.

  • Skalowalność. Kiedy firma się rozwija, nie powinno to wymuszać zmiany całego systemu kopii zapasowych. W takim momencie po prostu należy podłączyć kolejne urządzenia, załadować nową taśmę pamięci masowej i skrypt powinien zrobić to samo, co do tej pory.
  • Wydajność. Tworzenie kopii zapasowej od strony technicznej można rozwiązać na kilka sposobów, ale w praktyce wygrywają rozwiązania, które tworzą kopie szybko, bezbłędnie, bez niepotrzebnego obciążania maszyny źródłowej i najlepiej, żeby jeszcze nie wymagało to zbyt dużej uwagi po stronie użytkownika.
  • Elastyczność. Co powinno trafiać do kopii? Jak często? Kiedy można usunąć archiwalne dane? Jak program powinien informować o błędzie? Na te pytania nie ma jednej odpowiedzi i najlepszy software musi pozostać w tym aspekcie konfigurowalny.

Zrobienie kopii zapasowej to dopiero początek

Veritas Software to jeden z nielicznych przypadków, w których firma koncentruje się na czymś więcej niż tylko kopiowaniu. Możesz mieć plan tworzenia kopii zapasowych, ale jeśli pliki zostaną przesłane, przetestowane pod kątem poprawności i wcześniej sprawdzone przywracanie, nie ma wątpliwości, że kopia zapasowa będzie działać.

Jeśli chodzi o uzyskanie najlepszego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych dla Twojej firmy, nie możesz zadowolić się niczym innym niż najwyższą jakością. Wybierz produkt, który jest łatwy w użyciu i wydajny, aby Twój zespół pozostał produktywny i zmotywowany. O ile samo skopiowanie plików na nośnik kopii jest zadaniem względnie łatwym do rozwiązania, to problemy w wielu przypadkach pojawiają się dopiero na etapie przywracania, a wtedy straty mogą już być nieodwracalne. Dlatego warto zwrócić uwagę również na tę stronę medalu – Jeśli masz kopię zapasową, której nie można przywrócić zgodnie z oczekiwaniami, to po prostu nie masz kopii zapasowej.

A co z kosztami?

Na początku tworzenie kopii zapasowych może wydawać się kosztowne, ale będzie to najtańszy i najlepszy sposób na przygotowanie się na nieprzewidziane ewentualności. Skonfigurowanie i utrzymanie systemu pisania AI może zająć dużo czasu i pieniędzy. Ale jaki jest koszt utraty wszystkich danych? To trudne do oszacowania, bo paradoksalnie ich utrata może nie być największym problemem. Jeszcze gorzej, jeśli oprogramowanie kopii zapasowej nie zapewnia właściwej ochrony danych i te nie znikną, tylko zostaną pozyskane przez kogoś z zewnątrz. Jeśli nie poświęcisz czasu i wysiłku na tworzenie kopii zapasowych i utrzymywanie danych, koszty z tym związane będą znacznie wyższe niż w przypadku posiadania świetnego oprogramowania.