Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Gdzie kupić rozwiązania serwerowe, sieciowe i oprogramowanie?

Łatwo ulec złudzeniu, że gdy już zdecydujemy się na konkretne urządzenie lub oprogramowanie, wystarczy znaleźć sklep z najtańszą ceną, bo przecież na tym polegają zakupy. Ale tak nie jest. W wielu przypadkach wybór sklepu może być równie ważny, a nawet ważniejszy niż wybór konkretnego produktu.

Dobry sklep to także doradztwo

Czasami rozwiązania internetowe są łatwe do wybrania, ale znacznie częściej pojawiają się problemy. Scenariusze szczegółowo opisane na forach internetowych różnią się jednak od Twojej sytuacji, a ponieważ każdy zakup mocno obciąża Twój budżet, na pewno nie chcesz podjąć złej decyzji. Możesz zdać się na profesjonalne sklepy, które udzielą Ci kompleksowej i obiektywnej pomocy. Spójrz na przykład na https://www.senetic.pl/ – w przeciwieństwie do zwykłego sklepu, który ma tylko dwa działy: Magazyn i Kasa, ten sklep oferuje również pomoc w wyborze konkretnych rozwiązań sieciowych i serwerowych.

Profesjonalnym klientom nie trzeba tego tłumaczyć. Wiedzą oni, że fachowi konsultanci zawsze mogą pomóc. Jeśli uważasz, że poradzisz sobie sam, to oczywiście nikt nie będzie Ci pomagał na siłę, ale pamiętaj, że nawet najlepsi informatycy często koordynują swoje pomysły z innymi ludźmi z branży.

Przede wszystkim trzeba wszystko kupić

Nikt nie lubi robić zakupów, dlatego dobrze jest wybrać sklep, w którym kupisz wszystko, czego potrzebujesz. Od firewalli po punkty końcowe i specjalne wtyczki. Niezależnie od tego, przed jakimi wyzwaniami stoisz, najlepiej, abyś mógł je rozwiązać za pomocą jednej dostawy ze sklepu. Szukanie różnych rzeczy w dziesięciu sklepach to strata czasu.

Potencjalne problemy z kompatybilnością sprzętu i oprogramowania są mało prawdopodobne, ale pamiętaj, że jedno z praw Murphy’ego mówi, że jeśli coś może pójść źle, to pójdzie. Nie ma sensu ryzykować. Lepiej jest znaleźć sklep, w którym można od razu zamówić wszystko, co jest potrzebne do realizacji najbardziej ambitnych projektów internetowych.

Sklep, w którym wszystkie opcje są dobre

Prawdziwą zmorą specjalistów są sklepy prowadzone przez amatorów. Sklepy, które oferują dużo dobrego oprogramowania i wysokiej klasy sprzęt sieciowy, ale jeszcze więcej tanich rozwiązań. Żeby było jasne, dobry sprzęt nie musi być ekstremalnie drogi, ale wysokiej klasy sprzęt sieciowy nie kosztuje kilku groszy.

Trzeba się pogodzić z kosztami, ale nie należy godzić się na kupowanie w sklepie, który obok dobrego sprzętu ma tanie i kiepskie rozwiązania, bo wtedy zakup staje się niewygodny. Należy wybrać sklep, który oferuje sprzęt sieciowy i oprogramowanie sprawdzonych marek. Dzięki temu każdy wybór jest bezpieczny i nie trzeba przy każdym zakupie zastanawiać się, czy dany produkt spełni oczekiwania.

Zakupy to dopiero początek

Nawet najlepsze rozwiązania sieciowe nie są całkowicie „plug and play”. Oprogramowanie wymaga konfiguracji, a sprzęt – nawet jeśli działa od razu po wyjęciu z pudełka – działa najlepiej, jeśli się go odpowiednio skonfiguruje. Cały proces wdrożenia może być czasochłonny i czasami kosztuje więcej niż sam zakup sprzętu i oprogramowania, ale w wielu firmach są to najlepiej zainwestowane pieniądze.

Ponieważ jednak jest to specyficzne zagadnienie, nawet pełnoetatowi pracownicy IT nie zawsze są wystarczająco kompetentni, aby przeprowadzić całe wdrożenie. Życie będzie o wiele łatwiejsze, jeśli sprzęt i oprogramowanie kupisz w sklepie, który oferuje również usługę profesjonalnej konfiguracji. Czy będzie to droższe? Na pierwszy rzut oka tak, ale przecież właśnie po to wybiera się najlepsze rozwiązania sieciowe, aby zabezpieczyć się przed jeszcze większymi stratami, więc warto pójść na całość i również je wdrożyć.

Firma, której ufają profesjonaliści

Ponieważ budżet jest zawsze ograniczony, zrozumiałe jest, że szukasz tanich ofert. Nie pozwól jednak, aby cena była Twoim głównym kryterium wyboru. Poszukaj sklepu, któremu zaufali profesjonaliści. Nawet jeśli jest droższy (co niekoniecznie jest prawdą), przynajmniej możesz być pewien, że podejmujesz najlepszą możliwą decyzję. A przy zakupach za kilka tysięcy euro, rabat 50 zł często nie ma już znaczenia.