Sieć innowacji

Twoja przestrzeń do rozwoju

Dlaczego powinieneś zwirtualizować swoją firmę za pomocą VMware Horizon?

Wirtualizacja VMware Horizon

Lista oprogramowania do wirtualizacji jest długa, a wybór niełatwy. Narzędziem, z którego chętnie korzystają małe i średnie firmy jest VMware Horizon. Dlaczego jest ono tak popularne? Powodów jest kilka.

Cena: atrakcyjna

Zacznijmy od tego, od czego użytkownicy zazwyczaj zaczynają poszukiwania oprogramowania do wirtualizacji, czyli od ceny. Czy jest ona niska? Nie, ale nie powinna być. VMware Horizon stawia na dostępność i stabilność systemów dla wszystkich użytkowników, program chroni wirtualne maszyny i umożliwia wygodne zarządzanie nimi. Choć istnieją tańsze rozwiązania, to inne o podobnych funkcjach są droższe. 

Bezkompromisowa funkcjonalność

Czy każdy program do wirtualizacji poradzi sobie z obsługą vGPU NVIDIA GRID, drukarek, skanerów i napędów USB? Przy odrobinie lub dużej ilości poprawek prawdopodobnie tak, ale zaletą VMware Horizon jest to, że nie trzeba robić nic więcej poza uruchamianiem maszyn, aby uzyskać wszystkie te funkcje. Przy okazji, jest to tylko mała próbka tego, co to rozwiązanie potrafi. Te funkcje nie są zawarte w płatnych rozszerzeniach, ale są częścią podstawowego oprogramowania; trudno sobie wyobrazić, że można płacić dodatkowo za możliwość korzystania z napędu USB. Rozszerzenia są przeznaczone dla bardziej wyspecjalizowanych funkcji lub dla większej liczby użytkowników.

Nie trzeba być ekspertem

Jedną z głównych zalet VMware Horizon jest jego prostota. Owszem, warto wiedzieć więcej o maszynach i systemach, które uruchamiamy, aby połączyć je w jak najlepszy sposób, ale generalnie utworzenie działającej struktury i przyznanie dostępu odpowiednim użytkownikom wymaga niewiele wysiłku i może być wykonane przez osoby pracujące pod presją czasu lub bez szczegółowej wiedzy na temat wirtualizacji. Chociaż zawsze wskazane jest, aby konfigurację zlecić specjalistom, w tym przypadku można mieć pewność, że w sytuacji podkrytycznej pracownicy firmy powinni również poradzić sobie z konfiguracją maszyny wirtualnej bez pomocy z zewnątrz. W małej firmie jest to często argument, który przeważa nad przewagą VMware Horizon nad innym oprogramowaniem do wirtualizacji.

Bezpieczeństwo na wszystkich poziomach

VMware Horizon wykorzystuje zaawansowane algorytmy bezpieczeństwa do ochrony uruchomionych środowisk zarówno na maszynie fizycznej, jak i podczas dostępu do interfejsu z urządzeń zewnętrznych. Kontrola dostępu, ochrona zasobów i sygnalizacja niestabilności pozwalają w pełni wykorzystać dostępną moc obliczeniową i pamięć masową, ale także szybko reagować na potencjalne zagrożenia. Z wieloma z tych zagrożeń można radzić sobie samodzielnie w ramach VMware i zaimplementowanych w oprogramowaniu mechanizmów ochronnych. Jest to ważne zarówno dla małych firm, jak i centrów danych, które na wirtualnych systemach hostują nie dziesiątki, ale setki użytkowników.